• Școala noastră

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

Personalul școlii

 Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” Iaşi

 Stradela Canta, nr.10, CP 700527

  0232 -250210        

  www.scoalaecuza.ro

PERSONAL DIDACTIC, NEDIDACTIC ȘI AUXILIAR

An școlar 2019-2020


Nr. crt.

Nume

Prenume

Funcția

Observații

1.

Agape

Alina-Cristiana

Profesor limba engleză

lider IMPACT

2.

Antoci

Georgiana-Livia

Profesor limba și literatura română

director

3.

Apostol

Ilie

Profesor biologie

 

4.

Argentoianu

Mihaela-Alina

profesor pentru învățământ primar

 

5.

Balan

Mariana

Profesor religie ortodoxă

 

6.

Bujor

Mihaela

profesor pentru învățământ primar

 

7.

Burdun

Ana-Maria

profesor pentru învățământ primar

responsabil SSM

8.

Călărășanu

Ioana-Mădălina

Profesor educație fizică și sport

 

9.

Chicu

Marinela

profesor pentru învățământ primar

responsabil PSI

10.

Chirilă

Anca-Georgiana

Profesor limba engleză

 

11.

Ciobănică

Elena-Corina

profesor pentru învățământ primar

membru CEAC

12.

Damian

Radu-Ionuț

Profesor educație fizică și sport

responsabil Comisia diriginților

13.

Diac

Carmen-Viorica

profesor pentru învățământ primar

consilier de etică

14.

Duca

Irina

Profesor TIC

 

15.

Gavăt

Daniela

profesor pentru învățământ primar

responsabil SNAC

16.

Ghercă

Emanuela

profesor pentru învățământ primar

responsabil Comisia pentru dezvoltare profesională și evoluție în cariera didactică

17.

Gherghel

Maria - Luminița

Profesor limba și literatura română

 

18.

Horobeț

Fulvia-Gabriela

Profesor religie ortodoxă

 

19.

Adamescu

Raluca-Gabriela

Profesor educație plastică

 

20.

Humă

Alexandru

Profesor educație fizică și sport

responsabil Arie curriculară Arte, Tehnologii și Educație fizică

21.

Ilie

Rebeca

Profesor limba engleză

 

22.

Istrati

Florica-Liliana

Profesor limba franceză

 

23.

Iușcă

Anda

Profesor educație socială

secretar CP

Coordonator proiecte și programe educative

24.

Lazorec

Maria-Ionela

Profesor matematică

 

25.

Manole

Maricica

Profesor fizică-chimie

 

26.

Mărgineanu

Carmen-Mihaela

profesor pentru învățământ primar

responsabil Proiecte europene

27.

Mîrza-Leșan

Paraschiva

Profesor matematică

 

28.

Murariu

Luminița

profesor pentru învățământ primar

 

29.

Nechifor

Daniela

Profesor istorie

 

30.

Oanea

Oana-Florentina

profesor pentru învățământ primar

 

31.

Patriche

Emilia-Isabela

Profesor geografie

responsabil Arie curriculară Om și societate

responsabil CEAC

32.

Perju

Camelia

Profesor pentru învățământ primar

responsabil DGP

33.

Pețenghea

Constantin- Iulian

Profesor limba și literatura română

responsabil Arie curriculară Limbă și comunicare

34.

Popa

Violeta

profesor pentru învățământ primar

secretar CP

35.

Rusu

Cătălina

profesor pentru învățământ primar

responsabil Comisie metodică clasele Pregătitoare – a IV-a

36.

Scîntee

Violeta-Valentina

profesor pentru învățământ primar

 

37.

Stăncescu

Alexandru

Profesor educație muzicală

 

38.

Strachină

Maria-Magdalena

Profesor matematică

responsabil Arie curriculară Matematică și Științe

39.

Șovan

Stelian

profesor pentru învățământ primar

responsabil CPCVDM

40.

Velnic

Cecilia-Antoaneta

Profesor educație tehnologică

 

41.

Zgăvîrdici

Cristina

Profesor limba engleză

 

42.

Onofraș

Maria

secretar instituție

didactic auxiliar

43.

Tupiluș

Iuliana-Cornelia

administrator-financiar

didactic auxiliar

44.

Colotilă

Anca

bibliotecar

didactic auxiliar

45.

Caiter

Gicu

inginer de sistem

didactic auxiliar

46.

Hurmuzache

Mihai

muncitor

nedidactic

47.

Buică

Diana

îngrijitor

nedidactic

48.

Hurmuzache

Ștefana

îngrijitor

nedidactic

49.

Iurașcu

Elena

îngrijitor

nedidactic

50.

Nazarcu

Alina-Elena

îngrijitor

nedidactic

51.

Benchia

Dănuț

paznic

nedidactic

52.

Vieru

Gabriel

paznic

nedidactic

 

 

 

Nr. crt.

Nume

Prenume

Funcția

Observații

1.

Moraru

Simona

Profesor consilier școlar

CJRAE Iași

2.

Orghici-Crăciun

Simona

Profesor itinerant

Școala Specială ”Constantin Păunescu” Iași

3.

Bulimar

Raluca-Gabriela

Logoped

CJRAE Iași

4.

Gașpar

Contesina -Emilia

Medic școlar

DAS Iași

5.

Căruntu

Carmen

Asistent medical

DAS Iași

TelVerde județean

apel gratuit pentru informații referitoare la înscrierea copiilor în clasa pregătitoare în anul școlar 2019-2020

TelVerde județean 0800816232

Numărul de TelVerde va fi disponibil în perioada examenelor naționale.



Ne implicăm

fonpc

scoala discovery

Telefonul Copilului
sigur.info-internet mai sigur pentru copii

Recomandăm

Găzduire web gratuită pentru site-uri educaţionale

logo3