• Școala noastră

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

Proiectul "Un copil educat - un adult responsabil"

Dacă educația este remediul tuturor relelor acestei lumi, vă rugăm să pășiți alături de noi în proiectul "Un copil educat, un adult responsabil", pentru ca, parcurgând fiecare etapă cu pasiune și răbdare, cu iubire și înțelepciune, să aducem celor din jurul nostru speranța unei lumi mai bune. Acasă, pe stradă, în societate, în biserică, în bibliotecă, în natură, în cluburi, la școală, pașii copiilor sunt îndrumați spre cunoașterea valorilor autentice. Li se oferă modele de acțiune, adevăr, cinste și dragoste de patrie, dar sunt chemați, la rândul lor, să sporească rezerva de valori pentru umanitate. Toate acestea, mai ales la școală. Locul în care s-au desăvârșit cele mai puternice caractere și cele mai înalte conștiințe. Dorința și bucuria adultului de a se pune la dispoziția copilului, pentru binele acestuia, se substituie crezului fiecărui dascăl, contribuind în acest fel la desăvârșirea personalității micului școlar, "tatăl" adultului.

  

Vezi prezentare proiect.

   

Prof. Geta Bungianu

TelVerde județean

apel gratuit pentru informații referitoare la înscrierea copiilor în clasa pregătitoare în anul școlar 2020-2021

TelVerde județean 0800816232

Numărul de TelVerde va fi disponibil în perioada examenelor naționale.Ne implicăm

fonpc

scoala discovery

Telefonul Copilului
sigur.info-internet mai sigur pentru copii

Recomandăm

Găzduire web gratuită pentru site-uri educaţionale

logo3