• Școala noastră

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

  • Elevii noștri

În vacanţă la “Arca lui Noe”

Miercuri, 5 august 2015, un grup de 30 elevi ai şcolii de la ciclu primar şi gimnazial şi-au petrecut timpul liber în mijlocul naturii la “Arca lui Noe”, de la Bârnova. Activitatea a fost sponsorizată de Fundaţia Izvor, coordonată de două olandeze, Elless van der Beek şi Erica Hijkoop. În acest spaţiu de joacă minunat, elevii s-au căţărat, învârtit, legănat în diverse leagăne, căluşei, balansoare, topogane. Cei mai mici s-au jucat şi la groapa cu nisip, unde aveau o ladă plină de jucării variate. Parcul are şi o minifermă. Elevii au interacţionat cu animalele (iepuri pufoşi, porcuşori de Guineea, ponei, păsări, broaşte ţestoase etc). La prânz, pe o terasă amenajată la umbră, copiii au mâncat o pizza oferită de fundaţie. Apoi cei care au dorit, au confecţionat felicitări 3D. Excursia s-a încheiat cu un joc Bingo. Cei mai norocoşi au câştigat diverse premii: jocuri, puzzle-uri, jucării educative. A fost o plăcere să petrecem o zi distractivă în acest loc minunat, unde elevii doresc să revină.

Coordonatori activitate, prof. Manole Maricica, Mărgineanu Carmen & Argentoianu Alina

Articol publicat de Anca Colotilă

TelVerde județean

apel gratuit pentru informații referitoare la înscrierea copiilor în clasa pregătitoare în anul școlar 2020-2021

TelVerde județean 0800816232

Numărul de TelVerde va fi disponibil în perioada examenelor naționale.Ne implicăm

fonpc

scoala discovery

Telefonul Copilului
sigur.info-internet mai sigur pentru copii

Recomandăm

Găzduire web gratuită pentru site-uri educaţionale

logo3